Obchody 95 – lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Uroczyste podsumowanie obchodów 95 – lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w naszym województwie odbyło się dnia 21 października 2000 r. w gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Uroczystość swą obecnością zaszczycili minister w kancelarii Prezydenta RP, senatorowie i posłowie z naszego województwa, liczna reprezentacja działaczy samorządowych z powiatów i gmin z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego na czele, oraz liczna grupa nauczycieli – członków i działaczy ZNP.

Referat okolicznościowy pt. „Z dziejów ZNP w województwie Kujawsko-Pomorskim” wygłosił kol. dr Andrzej Cieśla.

Najbardziej zasłużeni działacze ZNP zostali odznaczeni przez Prezydenta RP wysokimi Odznaczeniami Państwowymi. Wśród nich kol. Urszula Polok, przewodnicząca Zarządu ZNP w Toruniu, odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi. Liczne grono działaczy ZNP zostało wyróżnione Złotymi Odznakami ZNP i Medalami z okazji 95-lecia ZNP. Odznaczono Medalami 95 – lecia ZNP działaczy samorządowych oraz innych organizacji za współpracę w zakresie realizacji zadań oświatowych. Również wyróżniono tym Medalem ZNP w UMK. Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu – Najlepsza kronika związkowa”. Spotkanie Prezydium ZNP w UMK z Prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego „Oświata” w Toruniu W dniu 11 lutego 2000 r. w siedzibie Zarządu Uczelnianego ZNP w UNK odbyło się spotkanie Prezydiów obu bratnich Związków. Poinformowano się wzajemnie o aktualnych działaniach obu związków i ustalono formy dalszej współpracy. Ustalono również udział obu związków w uroczystych obchodach 95-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i organizowanej z tej okazji sesji naukowej, która odbędzie się w kwietniu br.