Posiedzenie Zarządu Uczelnianego ZNP przy UMK

GRUDNIOWE POSIEDZENIE ZARZĄDU UCZELNIANEGO  ZNP

17 grudnia 2018r. odbyło się posiedzenie Zarządu Uczelnianego ZNP przy UMK, któremu przewodniczył Prezes ZNP Kol. Adam Wróblewski.
Głównymi punktami ostatniego w tym rok posiedzenia Zarządu były:
– sprawy pracownicze, w tym głównie sytuacja pracowników dydaktycznych w świetle nowej ustawy,
– przyjęcie nowych członków,
– ustalenie terminu Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego w 2019r.
Postanowiono, że Zebranie to odbędzie się 17 czerwca 2019r.,
– podjęcie decyzji o skierowaniu do Pani Kanclerz UMK pisma w prawie zmian w funduszu socjalnym, m.in. podwyższenie kwoty bazowej dofinansowania,
– sprawozdanie z listopadowego posiedzenia Senatu UMK.

LISTOPADOWE  POSIEDZENIE ZARZĄDU UCZELNIANEGO ZNP

Zarząd Uczelniany ZNP przy UMK na posiedzeniu w dniu 19 listopada 2018r. podjął decyzję:
– o przyjęciu nowych członków naszej organizacji,
– o zorganizowaniu, zwyczajem poprzednich lat, Świąteczno – Noworocznego spotkania emerytów i rencistów UMK – członków ZNP. Tegoroczne odbędzie się 13 grudnia o godz. 15.00 a sali 604.
Ponadto Prezes ZNP, Kol. Adam Wróblewski przekazał informacje o dotyczącym spraw kadrowych spotkaniu z JM Rektorem oraz o posiedzeniu Senatu UMK w dniu 30 października b.r.
Tematem posiedzenia Zarządu były także wybrane zagadnienia z zakresu zbiorowego prawa pracy omawiane na posiedzeniu Rady SzWiN ZNP.