POSIEDZENIE ZARZĄDU

17 maja b.r. odbyło się posiedzenie Zarządu Uczelnianego ZNP w UMK. Głównym punktem posiedzenia był projekt Zarządzenia dot. kryteriów oceny pracowników niebędących nauczycielami. Omówiono podejmowane w tym zakresie działania, w tym trzykrotne spotkania w tej sprawie z Władzami naszej Uczelni. Ostatecznie w dn. 14 maja złożone zostało – w uzgodnieniu z wszystkimi organizacjami związkowymi działającymi w UMK – pismo zawierające zgłoszone uwagi, sugestie i propozycje zmian.

Kolejnym punktem zebrania była skierowana (przez wszystkie org. związkowe) do JM Rektora prośba o podjęcie rozmów w sprawie Regulaminu wynagradzania. W piśmie uzasadniamy m.in., że „intencją wszystkich organizacji związkowych jest ulepszenie warunków pracy pracowników Uniwersytetu przez jasny i przejrzysty, a przez to motywujący system wynagradzania.”

Rozpatrywana była także prośba członków ZNP z Biblioteki Uniwersyteckiej.