Zebrania Zarządu ZNP w UMK – 2011r.

Notatka informacyjna o posiedzeniu ZU ZNP przy UMK w dniu 15.12.2011

W dniu 15.12.2011r. na swoim kolejnym posiedzeniu zebrał się Zarząd ZNP w UMK. Zebrani zapoznali się z informacjami z posiedzenia Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, które odbyło się w Warszawie. Na posiedzeniu tym między innymi na wniosek naszej organizacji ZNP w UMK powołano specjalną Komisję do Spraw Kształcenia Medycznego. Głównym zadaniem tej Komisji będzie przedstawianie i przygotowywanie stanowiska ZNP dla Komisji Trójstronnej we wszystkich sprawach dotyczących kadry i uczelni medycznych. Przedstawicielem w tej komisji z naszej uczelni został wybrany kol. dr Janusz Tyloch.

Ponadto Zarząd zapoznał się z przebiegiem posiedzenia Senatu UMK oraz spotkania Świąteczno-Noworocznego z emerytami i rencistami ZNP z naszej uczelni.

Prezes ZNP w UMK poinformował Zarząd, że związki zawodowe wystąpią do JM Rektora z wnioskiem o zmianę regulaminu Świadczeń Socjalnych dla Collegium Medicum w Bydgoszczy na identyczny z regulaminem funkcjonującym w części toruńskiej uniwersytetu. Takie stanowisko związków zawodowych zostało wypracowane podczas spotkania wszystkich przedstawicieli związków zawodowych w Bydgoszczy, w którym brali również udział przedstawiciele Zarządu ZNP.

Następnie Zarząd ZNP wysłuchał informacji na temat problemów i stanu prac, związanych z wymiarem urlopu wypoczynkowego dla niektórych mianowanych pracowników bibliotek szkół wyższych. Postanowiono, że ZNP czynnie będzie popierać słuszne postulaty bibliotekarzy i będzie wykorzystywać wszystkie swoje możliwości dla pozytywnego dla bibliotekarzy rozstrzygnięcia.

Przedstawioną propozycję planu wycieczek na rok 2012 Zarząd zaakceptował.

Rozpatrując sprawy organizacyjne podjęto decyzje o przyjęciu w poczet członków ZNP nowych kandydatów i przyznano losowe zapomogi związkowe. Ponadto zapoznano się z wnioskiem o zmianie treść formularza zgłaszania się nowych członków do ZNP.

Notatka informacyjna o posiedzeniu ZU ZNP przy UMK w dniu 24.10.2011

W dniu 24.10.2011r. na swoim kolejnym posiedzeniu zebrał się Zarząd ZNP w UMK. Głównym tematem obrad była dyskusja na temat nowego Statutu Uczelni w związku z nowelizacją Ustawy o Szkolnictwie Wyższym.
Po wnikliwej analizie projektu Statutu postanowiono zaakceptować przedstawiony projekt z dwoma poprawkami:

• pierwsza z poprawek dotyczyła udziału przedstawicieli związków zawodowych w Radzie Bibliotecznej,
  • druga dotyczyła kolejności uprawnionych do udziału w posiedzeniach Rady Collegium Medicum.

Zarząd zapoznał się również z informacją o trybie odwołania prof. W. Beutha z funkcji Kierownika Kliniki. W związku z oburzającym trybem przeniesienia rzeczy z zajmowanych pomieszczeń przez prof. w klinice, zobowiązano Prezesa ZNP w UMK do poinformowania Senatu UMK o tych nieprawidłowościach i zgłoszeniu pytań w tej sprawie. Zarząd wyraził opinię, że w naszej Uczelni nie można pozwolić na takie nieetyczne traktowanie nauczycieli akademickich.

Następnie Zarząd ZNP zapoznał się z treścią odpowiedzi na pismo JM Rektora na temat urlopu bibliotekarzy dyplomowanych. Postanowiono zapoznać się bliżej ze sprawą i przeprowadzić odpowiednie rozmowy wyjaśniające z Władzami Uczelni.

Z powodu śmierci kol. Barbary Walczak Sekretarza ZNP w UMK, Zarząd zgodnie ze statutem postanowił powołać w skład Zarządu kol. Barbarę Pawlikowską i powierzyć Jej tę funkcję.

W kolejnym punkcie posiedzenia postanowiono, że tradycyjnie na „Dzień Zmarłych” zostaną złożone wiązanki i znicze na grobach byłych prezesów, wiceprezesów, oraz pozostałych aktywnych członków ZNP.

Zarząd postanowił, że spotkanie Świąteczno-Noworocznego Sekcji Emerytów i Rencistów naszego związku odbędzie się dnia 14.12.2011r. o godz. 16.

Notatka informacyjna o posiedzeniu ZU ZNP przy UMK w dniu 09.06.2011

Dnia 9 czerwca 2011 roku odbyło się comiesięczne posiedzenie Zarządu Uczelnianego ZNP. Przyjęto następujący porządek posiedzenia.

1. Przywitanie i zaproponowanie porządku obrad.
  2. Informacje:
    • o posiedzeniu Senatu UMK, budżet UMK,
    • o zamierzeniach Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
    • o spotkaniu Prezydium Rady Szkolnictwa Wyżeszego i Nauki z Premierem Donaldem Tuskiem,
    • o planowanych zmianach w regulaminie Funduszu Świadczeń Socjalnych.
  3. Zamiany w Regulaminie Pracy Uczelni.
  4. Sprawy organizacyjne:
    • przyjęcie nowych członków,
    • zapomoga.
  5. Wolne wnioski.
  6. Zakończenie posiedzenia.

Notatka informacyjna o posiedzeniu ZU ZNP przy UMK w dniu 28.04.2011

Dnia 28 kwietnia 2011 roku odbyło się comiesięczne posiedzenie Zarządu Uczelnianego ZNP. Przyjęto następujący porządek posiedzenia.

1. Przywitanie i zaproponowanie porządku obrad.
  2. Informacje:
    • o posiedzeniu Senatu UMK,
    • o wyborach Społecznego Inspektora Pracy,
    • o projekcie Regulaminu Pracy UMK,
    • o Toruńskim Festiwalu Nauki,
    • o proponowanych zmianach w Regulaminie Świadczeń Socjalnych.
  3. Sprawy organizacyjne:
    • zapomoga,
    • wycieczki (propozycja wycieczki do Turcji).
  4. Wolne wnioski.
  5. Zakończenie posiedzenia.