PROGRAM WYCIECZKI DO BERLINA, POCZDAMU I DREZNA

Z przyjemnością podajemy szczegółowy program organizowanej przez ZNP dla wszystkich pracowników i emerytów UMK w dniach 30.05-03.06.2018 wycieczki do

Berlina – Poczdamu – Drezna
CENA: 1900,00
Członkowie ZNP za wycieczkę płacą 1800,00 zł.

Bezzwrotną zaliczkę w wysokości 570,00zł należy wpłacić do 28.02.2018r. na konto ZNP: 71 1160 2202 0000 0000 5530 4852. W tytule proszę podać „nazwisko i Berlin”.
Wpłaty dokonać można również w agencji PKO oraz w biurze ZNP.
UWAGA!
Wpłaty w biurze ZNP dniach 26 – 28 lutego z powodu wyjazdu służbowego w godzinach 8.30 – 11.00

Jednocześnie informujemy, że do dwóch wycieczek można otrzymać dofinansowanie z Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Do jednej wycieczki zagranicznej podstawą dofinansowania może być kwota 3000,00zł, do drugiej 1500,00zł.
Do wycieczek krajowych, podstawą do obliczenia dofinansowania jest kwota 1500,00zł lub cena wycieczki, jeżeli jest niższa od 1500,00zł.

PROGRAM:
Dzień 1 (środa 30.05.2018r.)
Zbiórka uczestników wycieczki na parkingu k/ Auli UMK . Przyjazd do Berlina, wizyta na Placu Poczdamskim z supernowoczesną architekturą, oraz na Gendarmenmarkt, jednym z najpiękniejszych placów w Europie, na którym znajduje się Niemiecka Katedra, Francuska Katedra i Sala Koncertowa. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 2 (czwartek 31.05.2018r.)
Śniadanie. Przejazd do Poczdamu, zwiedzanie zespołu pałacowego Sanssouci, spacer po parku Sanssouci z Pałacem Nowym, oranżerią, belwederem, chińską herbaciarnią. Następnie przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof (w 1945 r. podpisano w nim Układ Poczdamski). Następnie rosyjska kolonia Alexandrowka i Dzielnica Holenderska z antykwariatami, restauracjami i kawiarniami. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 3 (piątek 01.06.2018r.)
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Berlina, m.in.: pałac Charlottenburg – barokowa rezydencja królów pruskich z XVII w. (wewnątrz), Reichstag – siedziba niemieckiego parlamentu, Muzeum Muru Berlińskiego – Haus am Checkpoint Charlie (z zewnątrz), Brama Brandenburska, pomnik Holokaustu, Uniwersytet Humboldta, pomnik Nieznanego Żołnierza – Neue Wache, Opera Berlińska, Katedra Berlińska. Spacer aleją Unter den Linden w stronę Alexanderplatz. Wjazd na wieżę telewizyjną – podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego. Kościół Mariacki, Czerwony Ratusz – siedziba władz miasta. Przejście na Wyspę Muzeów, zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego (południowe skrzydło) ze wspaniałymi zbiorami sztuki starożytnej. Rejs po Sprewie. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 4 (sobota 02.06.2018r.)
Śniadanie. Wizyta w Miśni, zwiedzanie Muzeum Porcelany. Przyjazd do Drezna, zwiedzanie Pałacu Zwinger: Galeria Malarstwa Dawnych Mistrzów z dziełami m.in. el Greco, Tycjana, Rembrandta. Następnie monumentalna Frauenkirche oraz upamiętniająca władców Saksonii, mozaika z miśnieńskiej porcelany „Orszak książęcy”. Spacer po starówce: Semperoper, Hofkirche, Residenzschloss. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 5 (niedziela 03.06.2018r.)
Śniadanie. Śniadanie, powrót do Polski,
Cena obejmuje:
 4 noclegi w hotelach **/*** ( ok Berlina x 3 noclegi, ok Drezna x 1 nocleg) pokoje 2 osobowe z łazienką
 4 śniadania w formie bufetu,
 4 obiadokolacje,
 wstępy do zwiedzanych obiektów,
 ubezpieczenie KL NW
 autokar na całej trasie i do dyspozycji na miejscu,
 opiekę licencjonowanego pilota podczas całego wyjazdu,
 opieka organizatora przez cały pobyt.
Cena nie obejmuje:
 dopłaty do pokoju 1 osobowego 370,00zł,
 napoi do kolacji,
 wydatków własnych,
 innych usług nie wymienionych w cenie zawiera.

Informacje i zapisy w biurze ZNP, Rektorat VI piętro, pok. 609 tel. 600-183-524.

Zapraszamy serdecznie
Organizator z ramienia ZNP w UMK