Program wycieczki na Podlasie w dniach 16 – 19 czerwca 2022r.

Z U ZNP organizuje 4 – dniową wycieczkę autokarową

na Podlasie w dniach 16 – 19 czerwca 2022r.

OFERTA  SKIEROWANA  DO  WSZYSTKICH  PRACOWNIKÓW  I  EMERYTÓW  UMK

Dzień 1

Zbiórka za Aulą UMK o godz. 6.00 zbiórka i wyjazd autokarem na Podlasie. Spotkanie z kuchnią żydowską – obiad w żydowskiej restauracji w Tykocinie. Spacer z przewodnikiem po miasteczku, które „zagrało” w trylogii Jacka Bromskiego m.in. „U Pana Boga za piecem”. Zwiedzimy Wielką Synagogę, zobaczymy też rynek z kościołem pw. Św. Trójcy, Alumnat, pomnik Stefana Czarnieckiego i położony na drugim brzegu Narwi odbudowany zamek. Pentowo – wizyta w Europejskiej Wsi Bocianiej.

Zakwaterowanie w hotelu *** w Białymstoku, obiadokolacja.

Dzień 2

Po śniadaniu całodzienna wycieczka po Podlasiu szlakiem tatarskim: Supraśl – zwiedzanie uzdrowiska: Pałac Buholtza, prawosławny klasztor męski pw. Zwiastowania NMP, zobaczymy również miejsca związane z serią „U Pana Boga w ogródku”. Obiad w restauracji tatarskiej.

Kruszyniany – spotkanie z przedstawicielami polskich Tatarów, zwiedzanie drewnianego meczetu oraz mizaru – tatarskiego cmentarza Sokółka – kościół św. Antoniego – miejsce cudu eucharystycznego. Powrót do hotelu w Białymstoku, obiadokolacja.

Dzień 3

Po śniadaniu wycieczka do Białowieży. Wizyta w pokazowym rezerwacie żubrów, przejście ścieżką Żebra Żubra, spacer trasą turystyczną po Parku Pałacowym. Czas wolny na posiłek w Białowieży. Przejazd przez Krainę Otwartych Okiennic – na szlaku położonych jest kilka wsi w dolinie Narwi. Stara, oryginalna drewniana zabudowa charakteryzuje się bogatą ornamentyką Powrót do Białegostoku, obiadokolacja w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Spacer z przewodnikiem po Białymstoku, stolicy Podlasia: zobaczymy m.in. barokowy zespół parkowo-pałacowy rodziny Branickich, kościół farny, rynek Kościuszki. Ratusz, cerkiew św. Mikołaja, operę białostocką, odwiedzimy Cerkiew Św. Ducha (największa w Polsce), przejazd trasą słynnych murali białostockich (dziewczynka z konewką, Zenek Martyniuk, św. Faustyna i bł. Michał Sopoćko). Czas wolny na posiłek. Powrót do Torunia ok. godz. 20.30

Cena wyjazdu: 960,00zł
Członkowie ZNP płacą o 100,00zł mniej

Bezzwrotną zaliczkę w wysokości 300zł/os. proszę dokonać do 14.02.2022r.

Wpłat można dokonać w biurze ZNP lub na konto ZNP:

W tytule proszę napisać: Podlasie i dopisać nazwisko

Cena zawiera: przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu ***,  wyżywienie (3 śniadania, 3 obiadokolacje, 2 obiady: degustacje kuchni żydowskiej i tatarskiej), opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu, zestawy słuchawkowe

Informacje i zapytania: tel. 600-183-524 lub na e-maila: znp@umk.pl

Jednocześnie informuję, iż od 2022 roku nie będzie dodatkowego dofinansowania z Funduszu Świadczeń Socjalnych do wycieczek organizowanych przez związki zawodowe!