Pismo organizacji związkowych działających w UMK do JM Rektora w sprawie zapowiadanych przez Ministra edukacji i nauki podwyżek wynagrodzeń o 4,4% od 1 października b.r

Toruń-Bydgoszcz, dnia 19 października 2022 r.

Organizacje Związkowe
działające w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

JM Rektor
                                                                                                                     Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
                                                                                                              Prof. dr hab. Andrzej Sokala

Szanowny Panie Rektorze!

W związku z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 21 września br. o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz badawczego przyznanego na rok 2022, które przeznaczone są na podwyższenie wynagrodzeń pracowników uczelni w odniesieniu do wykonania wynagrodzeń w tych uczelniach w roku 2021, gdzie Uniwersytet Mikołaja Kopernika otrzymał 4 618 000,00 zł, domagamy się natychmiastowego podwyższenia wynagrodzeń wszystkim pracownikom naszej Uczelni, jak to czynią inne uczelnie wyższe w kraju.

w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

Komisja Uczelniana NSZZ „Solidarność”
przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

Związek Zawodowy Pracowników