Zebrania Zarządu ZNP w UMK – 2000r.

Dnia 30 listopada br. Zarząd ZNP w UMK zebrał się na kolejnym posiedzeniu. Zebrani wysłuchali informacji o spotkaniu Prezesa u JM Rektora w sprawach płacowych i podjętych na tym spotkaniu uzgodnieniach. Ponadto Zarząd zapoznał się z przebiegiem posiedzenia Rady Federacji ZNP Szkół Wyższych i Nauki w dniu 17 listopada 2000 r., które było poświęcone omówieniu złożonemu w dniu 15 listopada przez Rząd RP projektu budżetu państwa na rok 2001 w zakresie szkolnictwa wyższego i nauki. Zarząd po przeanalizowaniu projektu budżetu w zakresie szkolnictwa wyższego podjął jednomyślną uchwałę w tej sprawie . Zarząd również jest zaniepokojony propozycjami dotyczącymi płac w szkołach wyższych dla nauczycieli akademickich i pozostałych pracowników technicznych, administracji i obsługi. Zarząd postanowił poprzeć uchwałę Senatu UMK oraz stanowisko Prezydium Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego w sprawie projektu budżetu.

Członkowie Zarządu zapoznali się z opinią komisji socjalnej w sprawie zakupu przez uczelnię gruntu przylegającego do ośrodka wypoczynkowego w Rowach. Ponadto postanowiono zorganizować spotkanie członków ZNP będących na emeryturze w dniu 14 grudnia 2000 r o godz. 16 i przyjęto 8 osób w poczet członków ZNP.

Zebranie Zarządu ZNP w UMK w dniu 16 października 2000 r.

Dnia 16 października br. odbyło się, pierwsze po przerwie wakacyjnej, zebranie Zarządu ZNP w UMK. Zapoznano się z informacją o działalności Prezydium Zarządu w okresie od ostatniego zebrania Zarządu. Oceniono pozytywnie przebieg i organizację wycieczek do Budapesztu i Bratysławy, do Lichenia i Strzelna oraz ostatnią do Wenecji, Biskupina i Gąsawy. Postanowiono zintensyfikować tego typu działalność. Podjęto również decyzje dotyczące przygotowań do zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które postanowiono odbyć w połowie marca. Powołano zespół do opracowania projektu zmian w statucie ZNP w UMK. Zapoznano się z informacją dotyczącą zakupu przez naszą uczelnię gruntu i szkoły w Rowach. Delegowano kol. Genowefę Bocian – przewodniczącą Komisji Socjalnej, do szczegółowego zapoznania się ze stanem technicznym i możliwościami rozszerzenia Ośrodka Wypoczynkowego UMK w Rowach. Ponadto Zarząd przyjął w poczet członków 10 osób i przyznanał zapomogi osobom, które na skutek nieszczęśliwych wypadków losowych znalazły się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

W dniu 26 czerwca 2000 zebrał się Zarząd ZNP w UMK. Wysłuchano sprawozdania z konferencji przedstawicieli Związków Nauczycielstwa Polskiego Szkół Wyższych i Nauki, która odbyła się w Jachrance. Zapoznano się z fatalną sytuacją w zakresie płac w szkołach wyższych w Polsce i postanowiono popierać stanowisko Rady Federacji Związków Nauczycielstwa Polskiego Szkół Wyższych uchwalone na konferencji w Jachrance. Ponadto postanowiono delegować przedstawicieli ZNP do Rad Wydziałów nowopowstałych Wydziałów. W sprawach organizacyjnych Zarząd zatwierdził zakres obowiązków pracowników Biura Zarządu, przyjął nowych członków do ZNP oraz przyznał zapomogi dla osób będących w wyjątkowo trudnych sytuacjach losowych.

Posiedzenie Zarządu w dniu 17 marca 2000

Zarząd na swoim posiedzeniu w dniu 17 marca br. uchwalił jednogłośnie „Stanowisko ZNP w UMK w sprawie projektu ustawy pt. Prawo o szkolnictwie wyższym „. Ponadto uchwalono główne kierunki pracy ZNP w UMK na rok 2000. Przyjęto również, po zapoznaniu się z protokołem Komisji Rewizyjnej, sprawozdanie finansowe za rok 1999 i uchwalono preliminarz dochodów i wydatków na rok 2000 oraz podjęto uchwałę o podniesieniu kwot zasiłków statutowych, które przysługują członkom Związku: z tytułu urodzenia dziecka do kwoty 600 zł, z tytułu zgonu członka Związku do kwoty 600 zł oraz z tytułu zgonu członka rodziny do kwoty 200 zł. Zarząd na tym posiedzeniu uchwalił również Regulamin Sądu Koleżeńskiego oraz podjął uchwały o przyjęciu w poczet członków ZNP w UMK jedenaście nowych osób