List do Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Barbary Kudryckiej 15.05.2008r.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Prof. Barbara Kudrycka

Związek Nauczycielstwa Polskiego w Uniwersytecie Warszawskim i w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu z dużym niepokojem obserwuje pogłębianie się niekorzystnych tendencji w polityce zarządzania nauką edukacją w Polsce. Ten tak ważny strategicznie obszar funkcjonowania państwa oraz jego wzrostu gospodarczego jest systematycznie spychany na margines w polityce społeczno-gospodarczej kraju.

Z przykrością stwierdzamy, że obecny Rząd podobnie jak jego poprzednicy, nie dysponuje programem, który zapewniał by szybkie i skuteczne odwrócenie wieloletniej tendencji do minimalizowania roli nauki i szeroko pojętej edukacji w społeczno-ekonomicznym rozwoju kraju.

Pełna treść listu