Sprawozdanie z posiedzenia z Posłem

Dnia 18.06.2008r. odbyło się zebranie Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przedmiotem obrad były problemy związane z finansowaniem nauki szkolnictwa wyższego. W szczególności obradowano nad krokami mogącymi doprowadzić do zwiększenia tego finansowania w budżecie państwa na rok 2009. Debata była poprzedzona wystąpieniem Zarządu do Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego i zapoznanie z tym opracowaniem wszystkich Posłów i Senatorów naszego regionu. W posiedzeniu wziął udział Poseł Jerzy Wenderlich SLD, Wice-przewodniczący Komisji Kultury Sejmu RP. Szczegółowo podnoszono sprawy płac dla pracowników Szkolnictwa Wyższego, oraz problemy związane z finansowaniem stypendiów dla studentów studiów doktoranckich.
Ustalono kierunki działania w tym zakresie, które będą podejmowane przez ZNP, oraz Posłów w Klubie SLD.