Spotkanie przedstawicieli Związków Zawodowych z JM Rektorem

Dnia 24.X.2008 r. JM Rektor spotkał się z przewodniczącymi wszystkich związków działających na Uczelni. Głównym tematem obrad były możliwości Uczelni w zakresie podwyżek płac, oraz problem intensywnych starań aby zwiększono budżet państwa w zakresie Szkolnictwa Wyższego. Podkreślono, że zwiększenie dotacji z Ministerstwa Nauki jest podstawowym warunkiem podniesienia wynagrodzeń w naszej Uczelni. W związku z powyższym zarówno Władze Uczelni jak i Związki Zawodowe będą robić wszystko aby ten postulat realizować (listy do posłów, wystąpienia Central Związkowych).

Drugim zagadnieniem, nad którym dyskutowano to był Regulamin Świadczeń Socjalnych i realizacja tych świadczeń w naszej Uczelni. Postanowiono uwzględnić specyfikę Collegium Medicum i fakt, że jest ono finansowane z innych źródeł (Ministerstwo Zdrowia). Uzgodniono harmonogram prac nad nowym Regulaminem Świadczeń Socjalnych.

Trzecie zagadnienie to problem bonów dla pracowników Uczelni. JM Rektor zgodził się z postulatem ZNP, aby bony świąteczne zrealizować już w tym roku. Związki Zawodowe zaproponują kryteria przydziału tych bonów.

Następnym zagadnieniem były problemy BHP Uczelni. Postanowiono dokonać przeglądu stanu BHP w naszej Uczelni.