Zebrania Zarządu ZNP w UMK – 2014r.

Notatka informacyjna o posiedzeniu ZU ZNP przy UMK w dniu 06.11.2014

Dnia 6 listopada 2014 roku na swoim comiesięcznym posiedzeniu zebrał się Zarząd Uczelniany ZNP przy UMK. Pierwszym punktem porządku obrad były informacje z posiedzenia Senatu UMK, zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego RSZWiN w Warszawie i spotkania w Bachodku. Kolejnym punktem była informacja o propozycjach zmian w Regulaminie Świadczeń Socjalnych. Następnie członkowie Zarządu podjęli uchwałę w sprawie rekomendacji dla kandydatów do Rady Miasta. Rozpatrując sprawy organizacyjne przyjęto nowych członków, przyznano zapomogę, pojawiła się informacja na temat Dnia Zmarłych oraz biletów do Opery Nova. Ustalono termin spotkania Świąteczno-Noworocznego z Emerytami na 18 grudnia 2014 roku na godzinę 16:00 oraz termin kolejnego posiedzenia Zarządu na 19 grudnia 2014 roku na godzinę 12:00. W ramach wolnych wniosków poruszony został temat nowej umowy ubezpieczeń grupowych w UMK i jej niekorzystnych zapisów. Członkowie Zarządu ustalili, że w najbliższym czasie spotkania się z Panią Kanclerz w celu wyjaśnienia.

Notatka informacyjna o posiedzeniu ZU ZNP przy UMK w dniu 02.10.2014

Dnia 2 października 2014 roku na swoim comiesięcznym posiedzeniu zebrał się Zarząd Uczelniany ZNP przy UMK. Pierwszym punktem porządku obrad były informacje z posiedzenia Senatu UMK. Kolejnym punktem była informacja o spotkaniu JM Rektora z Zarządem ZNP w sprawie oceny nauczycieli akademickich. Następnie członkowie Zarządu podjęli uchwałę w sprawie zmiany delegata na Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki w Warszawie. Nowym delegatem został kolega dr Rafał Bocian. Potem została podjęta Uchwała dotycząca objęcia ochroną związkową członków Zarządu ZNP. Członkowie Zarządu dyskutowali nad planem działalności ZNP na rok akademicki 2014/2015. Kolejnym punktem była informacja z posiedzenia Komisji Socjalnej. Rozpatrując sprawy organizacyjne przyjęto nowego członka, ustalono terminy zebrań na ostatnie czwartki miesiąca na godzinę 14:00. Ponadto, pozytywnie oceniono wycieczki organizowane przez ZNP.

Spotkanie członków Zarządu Uczelnianego ZNP z JM Rektorem w dniu 16.09.2014

Dnia 16.09.2014 odbyło się spotkanie JM Rektora z delegacją Zarządu Uczelnianego ZNP UMK. Przedmiotem spotkania było ulepszenie procedur związanych z oceną nauczycieli akademickich. W spotkaniu brali udział JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tretyn, Prezes ZNP, dr Bronisław Żurawski, wiceprezesi prof. dr hab. Eugenia Tęgowska, dr Rafał Bocian oraz członek Zarządu przedstawiciel CM dr Janusz Tyloch. Członkowie ZNP przedstawili Rektorowi postulaty związane z dalszym ulepszaniem metod i procedur oceny nauczycieli akademickich. Szeroko omówiono problemy związane z ankietyzacją studentów. W wyniku dyskusji ustalono.

1. Zwiększenie ilości wypełnianych przez studentów ankiet poprzez powiązanie otrzymania zaliczenia przedmiotu z dopełnieniem tego obowiązku.
  2. W przypadkach rażących ocen ze strony studentów włączenie Rzecznika Akademickiego.
  3. Postuluje się, aby wymagania stawiane pracownikom były formułowane na początku okresu rozliczeniowego.

Ponadto, przedyskutowano sprawy związane z autorstwem publikowanych prac i wyznaczaniem ilości punktów do oceny pracowników.

Notatka informacyjna o posiedzeniu ZU ZNP przy UMK w dniu 26.06.2014

W dniu 26 czerwca br na swoim pierwszym posiedzeniu po wyborach na nową czteroletnią kadencję, zebrał się Zarząd ZNP w UMK. Głównym celem zebrania było ukonstytuowanie się nowych władz Związku.

Nowymi wiceprezesami zostali wybrani koleżanki i koledzy:

1. prof. dr hab. Barbara Książkiewicz,
  2. prof. dr hab. Eugenia Tęgowska,
  3. dr Rafał Bocian,
  4. mgr Tersa Ziemba-Graczyk.

Sekretarzem wybrano kol. mgr Barbarę Pawlikowską, a funkcję skarbnika powierzono kol. doc. dr Karolowi Karpińskiemu.

Zarząd powołał również następujące komisje: Socjalno-Bytową, BHP, Informacji i Promocji ZNP oraz Sekcję Emerytów i Rencistów.

W specjalnym punkcie porządku obrad zapoznano się z projektem podziału funduszu świadczeń socjalnych dla części toruńskiej UMK na rok 2014. Po dyskusji Zarząd zaakceptował ten projekt.

W sprawach organizacyjnych postanowiono objąć ustawową ochroną związkową dziewięciu członków zarządu. Przyjęto również nowych członków do ZNP.