Wizyta związkowców z Norwegii

Wizyta związkowców norweskich

z Uniwersytetu w Stavanger

13 października b.r. przedstawiciele ZNP wzięli udział w  spotkaniu z grupą członków największego norweskiego związku zawodowego NAR (The Norwegian Association of Researchers) zrzeszającego m.in. pracowników uniwersytetów,  instytucji badawczych, muzeów, archiwów, pracowników administracji szkół wyższych.
Spotkanie to było okazją do ciekawej wymiany doświadczeń i informacji dotyczących  historii związków, zakresu działalności organizacji związkowych, liczby członków, świadczeń członkowskich…
Prezes Zarządu ZNP, Kol. Adam Wróblewski  w swoim wystąpieniu  szczególnie podkreślił zaangażowanie ZNP w działalność kulturalno – oświatową, dbałość o dobre warunki wypoczynku,  działania mające na celu pozytywne rozwiązywanie problemów pracowniczych czy  spraw socjalno – bytowych.