ZAPRASZAMY NA BIAŁORUŚ

Oferta dla wszystkich pracowników i emerytów UMK!

ZU ZNP organizuje w dniach 25-31.08.2018r.

wycieczkę na BIAŁORUŚ

Cena: 2370,00zł
Członkowie ZNP za wycieczkę płacą 2270,00zł
DZIEŃ 1 (sobota 25.08.2018r.) Zbiórka uczestników i wyjazd z Torunia w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku: zwiedzanie: Pałac Branickich jedna z najpiękniejszych budowli barokowych w Europie zwany „Wersalem Północy”, ogrody pałacowe, Archikatedra, Cerkiew św Ducha największa świątynia prawosławna w Polsce; Kościół św. Rocha w stylu modernistyczno – ekspresjonistycznym. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 (niedziela 26.08.2018r.) Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Przekroczenie granicy polsko – białoruskiej. Przejazd do Grodna. Zwiedzanie królewskiego zielonego miasta na nadniemeńskiej skarpie: Zamki (Stary i Nowy), cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży – piękny widok na rzekę Niemen, katedra, pałac Batorego, kościół bernardyński, gmach Teatru Dramatycznego, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej (zwiedzanie z przewodnikiem), Muzeum Literackie Zofii Nałkowskiej – (zwiedzanie z przewodnikiem). Następnie grupy wymieniają się miejscami. Spacer wąskimi uliczkami starówki. Rejs statkiem w Grodnie po rzece Niemen. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 (poniedziałek 27.08.2018r.) Śniadanie. Wyjazd do Bohatyrowicz nad Niemnem, gdzie znajdują się mogiły Jana i Cecylii, krzyż Powstańców Styczniowych. Następnie przejazd do Szczuczyna, zwiedzanie zespołu pałacowego Druckich–Lubeckich. Postój w Murowance z gotycką cerkwią obronną XVI w. (jeden z najcenniejszych zabytków Białorusi). Krótka wizyta w Wasiliszkach – dom rodzinny Czesława Niemena, kościół św. Piotra i Pawła. Przejazd do Lidy. Zwiedzanie dawnej stolicy Księstwa Lidzkiego: zamek obronny księcia Gedymina z XIV w., klasztor Pijarów i kościół farny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 (wtorek 28.08.2018r.) Śniadanie. Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie, m.in.: dworek Mickiewicza – muzeum, ruiny zamku Mendoga I, kościół Farny – miejsce zaślubin króla Władysława Jagiełły oraz chrztu Adama Mickiewicza. Podziwianie przepięknych krajobrazów podczas postoju nad jeziorem Świteź. Przejazd do Zaosia – miejsca narodzin Adama Mickiewicza. Zwiedzanie dworku i folwarku rodziny Mickiewiczów. Następnie przejazd w kierunku Mińska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 5 (środa 29.08.2018r.) Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Białorusi: Górne Miasto – prawosławny sobór Ducha Świętego oraz katolicka archikatedra imienia Najświętszej Maryi Panny, Plac Wolności z Ratuszem,Troickie Przedmieście w klimacie XIX-wiecznego Mińska, następnie Troicka Góra z budynkiem Opery, Wyspa Łez z pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie. Przejazd Prospektem Niepodległości – główną ulicą Mińska, przy której znajdują się Dom Rządu – siedziba parlamentu, charakterystyczny Kościół św. Szymona i św. Heleny zwany „czerwonym kościołem”, gmachy mińskich uniwersytetów. Panorama miasta z tarasy widokowej w gmachu Biblioteki Narodowej. Czas wolny na prospektach i w skwerach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 (czwartek 30.08.2018r.) Śniadanie. Przejazd do Nieświeża (lista UNESCO) – siedziby rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie renesansowego zamku otoczonego wałami, pałacu, wspaniałego parku angielskiego oraz kościoła farny Bożego Ciała z XVI w. – pierwszej barokowej budowli Rzeczypospolitej z kryptami grobowymi rodziny książęcej. Następnie starówka i Ratusz z podcieniami kupieckimi. Przejazd do Miru (lista UNESCO) z przepięknym zamkiem – rezydencją książęcego rodu Radziwiłłów. Zamek został ostatnio starannie odrestaurowany, położony jest nad malowniczym jeziorem i otoczony parkiem. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7 (piątek 31.08.2018r.) Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Krótki postój w Kobryniu, gdzie znajduje się rodzinny grób Mickiewiczów. Przejazd do Brześcia. Zwiedzanie miasta, m.in.: Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-1842, brama Brzeska i Terespolska, ruiny Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra (kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore). Przejazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

Cena obejmuje:
– 6 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienką hotelach klasy turystycznej,
– 6 śniadań,
– 6 obiadokolacji,
– opiekę pilota,
– ubezpieczenie KL, NNW,
– przejazd autokarem,
– wizę białoruską,
– wstępy do zwiedzanych obiektów.
Cena nie zawiera:
– pokoi 1-osobowych,
– napoi do obiadokolacji.
Informacje i zapisy: tel. 600-183-524
Bezzwrotną zaliczkę w wysokości zł 700,00zł należy wpłacić na: konto ZNP 71 1160 2202 0000 0000 5530 4852,
w tytule proszę podać: nazwisko i Białoruś

Organizator z ramienia ZNP w UMK