Zebrania Zarządu ZNP w UMK – 2003r.

Zebranie Zarządu w dniu 24 lutego 2003 r

Dnia 24 lutego 2003 r na kolejnym posiedzeniu zebrali się członkowie Zarządu ZNP w UMK. Wysłuchano informacji o posiedzeniach Senatu w dniach 28 stycznia i 25 lutego 2003.

Przyjęto również informację o przebiegu konferencji BOBCATSSS 2003, która poświęcona była „Polityce Informacyjnej i Unii Europejskiej” i odbyła się w dniach 3-5 lutego 2003 r. Wzięło w niej udział 350 uczestników ze wszystkich krajów europejskich oraz USA i Kanady. Związek Nauczycielstwa Polskiego był współorganizatorem tej konferencji odpowiadał za promocję naszej Uczelni, naszego miasta Torunia i imprezy kulturalne prezentujące dorobek kultury polskiej. Uczestnicy konferencji obejrzeli występ zespołu „Młody Toru”, który zaprezentował polską muzykę i tańce ludowe. Ponadto wzięli udział w sali mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w występie Chóru Akademickiego UMK, Toruńskiej Orkiestry Kameralnej i prof. Elżbiety Stengert (sopran) pt. „Wieczór Muzyki Polskiej”. Związek nasz na ten cel uzyskał z Urzędu Komitetu Unii Europejskiej dofinansowanie, które w pełni zostało już rozliczone.

Członkowie Zarządu wysłuchali również informacji o przebiegu Święta Uczelni i ceremonii przekazania budynku przy pl. Rapackiego przez NBP naszemu Uniwersytetowi.

Zapoznano się z przebiegiem ostatniego (26.02.2003) zebrania Zarządu Federacji ZNP w Warszawie, które było poświęcone w głównej mierze sprawom finansowym federacji.

Zarząd podjął decyzję o organizacji w nadchodzącym sezonie następujących wycieczek:

1. Do Skandynawii (20–27.07 2003) (patrz informacja na stronie aktualności),

2. W okolice Dolnego Śląska (Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Duszniki, Kłodzko),

3. Jednodniowej do Lichenia.

Ponadto na posiedzeniu przyznano zapomogi oraz przyjęto nowych członków. Omówiono również proponowany przebieg Święta Kobiet w dniu 8.03.2003.

Ustalono również, że Walne zebranie Sprawozdawcze odbędzie się we środę dnia 2 kwietnia 2003 r. o godz. 17 w sali 505 w Rektoracie.